Nakladaný hermelín: ako na tradičnú francúzsku pochúťku

Poznáte ten pocit, keď máte chuť na nejakú delikatesu, nazriete do chladničky a tam uvidíte niečo presne také vynikajúce, ako hľadáte? Nakladaný hermelín nie je len záchranou pri hlade, ale aj pochúťkou, ktorá môže zažiariť v hlavnej úlohe večera! Samozrejme, môžete použiť aj camembert.

Suroviny:

Na 2 hermelíny potrebujeme:

Iné:

Postup prípravy:

1. krok

Zeleninu nakrájame na tenké plátky. Na dno každého pohára (na dva hermelíny môžeme použiť napríklad dva poháre s objemom približne 350 ml alebo jeden veľký s objemom 700 ml) dáme zopár guľôčok nového korenia a trochu oleja (cca 2 PL). Následne poukladáme niekoľko plátkov cesnaku, cibule a papriky.

2. krok

Hermelíny nakrájame na osminky a každú osminku ešte prekrojíme pozdĺžne na polovicu.

3. krok

V miske zmiešame horčicu, ochucovadlo Podravka Natur a sladkú papriku. Touto zmesou potrieme jednu polovicu osminky na pozdĺžnom priereze a zlepíme dokopy s jej druhou polovicou.

4. krok

Ukladáme do pohára, striedajúc vrstvy zeleniny a syra, prípadne pridávame ešte papričky čili alebo olivy.

5. krok

Nakoniec dolejeme olej, pridáme ešte zopár guľôčok nového a čierneho korenia a po bokoch pohára vložíme ešte 2 kusy bobkového listu.

6. krok

Pohárom mierne pobúchame o stôl, aby sa uvoľnili vzduchové bubliny, dolejeme olej až po okraj pohára a uzavrieme pripraveným viečkom, aby v pohári nezostal prebytočný vzduch.

7. krok

Hotové poháre odložíme do chladničky a necháme odležať najmenej 1 týždeň, najlepšie však 2 týždne.

Želáme vám dobrú chuť!

Tip pre vás:

Sklenené poháre môžeme pred nakladaním syra sterilizovať asi 5- až 10-minútovým varením, aby sme zneškodnili všetky baktérie, ktoré by nám mohli pokaziť výsledok.

.

Mohlo by sa vám páčiť

Ohodnoťte recept

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *